ზესტაფონის ფეროშენადნობთა ქარხანას თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფელ ღვანკითის საჯარო სკოლის მოსწავლეები ესტუმრნენ.
ქარხნის დათვალიერების შემდეგ მოსწავლეები №1 საამქროში პროდუქციის დამზადების პროცესს დაესწრნენ.
ქიმიურ და ეკოლოგიურ ლაბორატორიებში კი, წამყვანი სპეციალისტებისგან მოისმინეს და განმარტებები მიიღეს წარმოებული პროდუქციის შემადგენლობისა და ჰაერის მონიტორინგის მონაცემების შესახებ.
მონიტორინგის შედეგებმა ექსპერიმენტის მონაწილე მოსწავლეებს საშუალება მისცა თავად დარწმუნებულიყვნენ ფეროშენადნობთა ქარხანაში მიმდინარე საწარმოო პროცესების უვნებლობაზე.
საინფორმაციო ტურებს ზესტაფონის ფეროშენადნობთა ქარხანაში პერმანენტული ხასიათი აქვს. ქარხნის ტერიტორიისა და საწარმოოს პროცესის გაცნობის სურვილის შემთხვევაში, გთხოვთ, დაგვიკავშირდით ელ.ფოსტაზე: office@gm.ge

An ecological tour was organized at the Zestafoni ferroalloy plant
The pupils of the public school of the village of Ghvankiti of the Terjola municipality visited the Zestafoni ferroalloy plant.
After visiting the factory, the students attended the production process in workshop #1.
In the chemical and ecological laboratories, they heard from the leading specialists and received explanations about the composition of the manufactured products and air monitoring data.
The results of the monitoring allowed the students participating in the experiment to see for themselves the safety of the production processes in the ferroalloy plant.
Informational tours at the Zestafoni ferroalloy plant have a permanent character. If you want to get acquainted with the factory area and the production process, please contact us by e-mail: office@gm.ge