მეტი ინფორმაციისთვის ეწვიე
რეგიონისთვის, რომელშიც ვოპერირებთ ახალი, თანამედროვე ტენდენციებზე მორგებული საგანმანათლებლო შესაძლებლობების შესაქმნელად ჩამოვაყალიბეთ ყველაზე ცნობისმოყვარე, დაუღალავი, მოტივირებული და განვითარებაზე ორიენტირებული პლატფორმა. ჭიათურის მულტიფუნქციური ცენტრი საგანმანათლებლო ჰაბია, რომელიც ჭიათურელ და ზესტაფონელ ახალგაზრდებს აძლევს შესაძლებლობას სრულიად უფასოდ დაეუფლონ თანამედროვე, ყველაზე მოთხოვნად და მაღალანაზღაურებად პროფესიებს.
მიზანი
მულტიფუნქციური ცენტრის მიზანია გაზარდოს არაფორმალურ განათლებაზე ხელმისაწვდომობა, ხელი შეუწყოს ადგილობრივი ახალგაზრდების საზოგადოებრივ ცხოვრებაში ჩართვას და შრომით ბაზარზე მათ აქტიურ ინტეგრაციას. ცენტრისთვის ძირითადი პრინციპია, რომ განათლება იყოს ყველასთვის თანაბრად ხელმისაწვდომი. სწორედ ამიტომ, პროექტები სრულიად უფასოა ჭიათურისა და ზესტაფონის მუნიციპალიტეტში მცხოვრები ნებისმიერი მსურველისთვის.
1568
კურსდამთავრებული
2132
პროექტის მონაწილე
74
დასაქმებულუი
სასწავლო პროგრამები
მულტიფუნქციური ცენტრი სწავლისა და განვითარების შესაძლებლობას აძლევს როგორც სკოლის მოსწავლეებს, ასევე ზრდასრულ ადამიანებს. გამომდინარე აქედან, მათთვის შეთავაზებული სასწავლო პროგრამები მორგებულია სხვადასხვა ასაკსა და ინტერესებზე.Საგანმანათლებლო ჰაბში წარმოდგენილია ცხრა სხვადასხვა სასწავლო მიმართულება: ციფრული პროფესიების მიმართულება, სამოქალაქო განათლების მიმართულება, აგრარული პროფესიების მიმართულება, რობოტიკის მიმართულება, აბიტურიენტების მოსამზადებელი ცენტრი, განახლებადი ენერგიის სფეროს სპეციალისტთა მიმართულება და ტურიზმის მიმართულება. განახლებადი ენერგიისა და ტურიზმის მიმართულებით, ჭიათურის მულტიფუნქციური ცენტრის მიერ გაცემული სერტიფიკატი აღიარებულია საქართველოს განათლების სამინისტროს მიერ.
პატენტი ტექნოლოგიებზე
ახალი ლაბორატორია
ჭიათურის მულტიფუნქციური ცენტრი ჩაერთო პროექტში, რომელიც განახლებადი ენერგეტიკის სფეროში სამუშაო ძალის შესაძლებლობების განვითარების მიზნით, USAID-ისა და საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის პარტნიორობით დაიწყო.
Პროექტის ფარგლებში, ჭიათურაში, მულტიფუნქციური ცენტრის ბაზაზე გაიხსნება ახალი, თანამედროვე ტექნოლოგიებით აღჭურვილი მზის ფოტოელექტრული სისტემების ლაბორატორია. Შედეგად, აღნიშნული მიმართულების სტუდენტებს აღარ მოუწევთ კურსის პრაქტიკული ნაწილის სხვა ქალაქში გავლა, რაც პროცესს საგრძნობლად გაამარტივებს და რეგიონისთვის მორიგ შესანიშნავ შესაძლებლობას შექმნის.
ტურიზმი
ჭიათურის ეკონომიკურ-სოციალური განვითარების პრიორიტეტულ სფეროს წარმოადგენს ტურიზმი. ტურიზმის მდგრადი განვითარება მაღალმთიანი რეგიონებიდან მიგრაციის მასშტაბს ამცირებს. Რეგიონის ტურისტული პოტენციალის განვითარებისა და ამ სექტორისთვის საჭირო კადრების მოსამზადებლად, მულტიფუნქციური ცენტრი რამდენიმე მნიშვნელოვან პროექტს ახორციელებს.  ინგლისური ენის ცოდნა ერთ-ერთი მთავარი უნარია, რომელიც ტურიზმის სფეროში დასაქმებულს უნდა გააჩნდეს. ამ მიმართულების გასაძლიერებლად და ენობრივი ბარიერის დასაძლევად, მულტიფუნქციური ცენტრი ჭიათურის მუნიციპალიტეტში და მის სოფლებში, მოწვეული უცხოენოვანი მასწავლებლების დახმარებით, სასაუბრო ინგლისური ენის კურსს ახორციელებს. Მულტიფუნქციურ ცენტრში ხელმისაწვდომია სასტუმროს მენეჯმენტის ავტორიზებული პროგრამა, რომელიც იძლევა ყველა საჭირო ცოდნას, რაც ადამიანს საკუთარი სასასტუმრე ბიზნესის დაწყებაში ან უკვე არსებულის განსავითარებლად სჭირდება. ამ მიმართულებით გათვალისწინებულია ციფრული უნარების აუცილებლობაც და დაინტერესებულ პირებს შესაძლებლობა აქვთ სასტუმროს ციფრული მარკეტინგიც შეისწავლონ.

We have created the most inquisitive, indefatigable, motivated, and development-oriented platform to create new, trendy educational opportunities for the region in which we operate. The Chiatura Multifunctional Center is an educational hub that allows the youth of Chiatura and Zestafoni to learn modern, most in-demand, and highly paid professions completely free of charge.
The purpose of the multifunctional center is to increase access to non-formal education, and promote the inclusion of local youth in public life and their active integration into the labor market. The main principle of the center is that education should be equally accessible to everyone. That is why the projects are completely free for everyone who lives in the municipalities of Chiatura and Zestafoni.
graduates
project participants
employees
The Chiatura Multifunctional Center provides training and development opportunities for both schoolchildren and adults. Based on this, the educational programs it offers are adapted to different ages and interests. The Educational Hub presents nine different educational areas: The digital professions field, civic education field, agricultural professions field, robotics field, student training center, renewable energy specialist field, and tourism field. In the direction of renewable energy and tourism, the certificate issued by the Chiatura Multifunctional Center is recognized by the Ministry of Education of Georgia.
The Chiatura Multifunctional Center was involved in a project that was launched in partnership with USAID and the Georgian Business Association to develop workforce capacity in the field of renewable energy.
As part of the project, a new laboratory for solar photovoltaic systems, equipped with modern technologies, will open based on a multifunctional center in Chiatura. As a result, students in this area will no longer have to take the practical part of the course in another city, which will significantly simplify the process and create another great opportunity for the region.
Tourism is a priority direction for the economic and social development of Chiatura. Sustainable development of tourism reduces the scale of migration from mountainous regions. In order to develop the tourism potential of the region and train personnel necessary for this industry, the multifunctional center is implementing several important projects. Knowledge of English is one of the basic skills that a tourism worker must have. To strengthen this direction and overcome the language barrier, a conversational English course is being implemented in the multifunctional center of the municipality of Chiatura and its villages with the help of invited foreign language teachers. An authorized hotel management program is available at the multifunctional center, which provides all the necessary knowledge a person needs to open his/her own hotel business or develop an existing one. This direction also takes into account the need for digital skills and those interested have the opportunity to learn hotel digital marketing.