ფასილიტაციის პროგრამა
რეგიონში მოქმედი მეწარმეების განვითარებისა და ახალი ბიზნესიდეების სამომავლო განვითარების მიზნით, სიროლის ინსტიტუტთან (Siroll Institute) თანამშრომლობით, ჭიათურაში, მეწარმეთა ფასილიტაციის პროგრამა მოქმედებს. ჯორჯიან მანგანეზი ხელს უწყობს საწარმოო ფასილიტატორის პროგრამის ფარგლებში გამოვლენილი ბიზნესის ტექნიკურ და ფინანსურ მხადაჭერას, რაც საბოლოოდ რეგიონში სოციალურ კეთილდღეობას და მდგრად ეკონომიკას განავითარებს.
სიროლის ინსტიტუტი 1985 წელს დაარსდა, რომელიც არის სოციალური საწარმო და ასწავლის საჯარო უწყებებს და საზოგადოებრივ ლიდერებს, როგორ აღმოაჩინონ საზოგადოების სურვილები და განავითარონ ისინი მოქმედ და წარმატებულ ბიზნესებად, ადგილობრივი მოსახლეობის ინტელექტუალური რესურსის გამოყენებით.
45 წლიანი გამოცდილება კერამიკის წარმოებაში
მეწარმეთა ფასილიტაციის ფარგლებში, ჯორჯიან მანგანეზი არაერთ ჭიათურელს დაეხმარა სამოყვარულო საქმის ბიზნესად ქცევაში, შესაბამისი საქმიანობისათვის აუცილებელი კავშირების გაფართოებაში, რესურსების მოძიებასა და მათ ხელთ არსებული სერვისის რეალიზებაში.
მეწარმემ, რომელსაც აქვს 45-წლიანი გამოცდილება კერამიკის წარმოებაში, ფასილიტაციის გუნდის მოწვევით მონაწილეობა მიიღო მრავალ ფესტივალში. ამ პროცესით მას ინტერესი გაუჩნდა საგრანტო კონკურსშიც ეცადა ბედი, მისი მცდელობა წარმატებული აღმოჩნდა და “აწარმოე საქართველოს” გრანტიც მოიგო. ჯორჯიან მანგანეზის გუნდი მას დაეხმარა საჭირო დოკუმენტაციის მოძიებაში, ასევე საწარმოო ფართის მეპატრონესთან მოლაპარაკებაში, რათა იჯარის ხელშეკრულება გაეგრძელებინა.

In order to encourage entrepreneurs operating in the region and further develop new business ideas, an entrepreneur assistance program is running in cooperation with the Siroll Institute in Chiatura.We provide technical and financial support to businesses identified under the Manufacturing Assistance Programme, which will ultimately contribute to the development of social welfare and a sustainable economy in the region.
The Sirol Institute was founded in 1985, which is a social enterprise and teaches public agencies and community leaders how to discover the desires of the community and develop them into lively and successful businesses, using the intellectual resources of the local population.
45 years of experience in ceramic manufacture
As part of the assistance to entrepreneurs, we have helped many people of Chiatura turn their hobby into a business, expand the connections necessary for their respective activities, find resources and implement the service available to them. The entrepreneur, who has 45 years of experience in ceramics production, has participated in many festivals at the invitation of the facilitation team. Thanks to this process, he/she became interested to try the luck in a grant competition, the attempt was successful and he/she won the “Produce in Georgia” grant. Our team helped him/her find the necessary documentation, as well as negotiate with the owner of the industrial premises in order to extend the lease agreement.