მსოფლიო ბანკის სამთო მოპოვების მიმართულების ჯგუფის წარმომადგენელს, რემი პელონს, გიორგი ტატიშვილი, “ჯორჯიან მანგანეზის” ფინანსური დირექტორი შეხვდა.
მხარეებმა ადგილობრივ და საერთაშორისო ბაზრებზე სამთო მოპოვებისა და მეტალურგიის სფეროში არსებულ გამოწვევებზე და დარგის განვითარების პერსპექტივებზე ისაუბრეს.
გამოხატეს დაინტერესება შეხვედრაზე გაჟღერებულ რამდენიმე მიმართულებაზე და მომავალში თანამშრომლობის გაგრძელებაზე შეთანხმდნენ.
დაიგეგმა “ჯორჯიან მანგანეზისა” და მსოფლიო ბანკის სამთო მოპოვების მიმართულების ჯგუფის ერთობლივი საკომუნიკაციო პლატფორმის ჩამოყალიბება, დარგში არსებული თანამედროვე ტექნოლოგიების შესახებ ერთმანეთისთვის ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარების მიზნით.

Giorgi Tatishvili, financial director of "Georgian Manganese" met with the representative of the World Bank's mining group, Remi Pelon.
The parties talked about the challenges in the field of mining and metallurgy in the local and international markets and the perspectives of the field development.
They expressed their interest in several directions announced at the meeting and agreed to continue cooperation in the future.
It was planned to establish a joint communication platform between "Georgian Manganese" and the World Bank's Mining Direction Group, in order to share knowledge and experience about the modern technologies in the field.