“ჯორჯიან მანგანეზის” მხარდაჭერით, კოტე მარჯანიშვილის სახელობის სახელმწიფო დრამატული თეატრი სპექტაკლით, გიორგი ერისთავის “უჩინმაჩინის ქუდი”, ჭიათურასა და ზესტაფონს ესტუმრა.
თეატრალურ დადგმას ჭიათურის აკაკი წერეთლის სახელობის დრამატულმა თეატრმა და ზესტაფონის უშანგი ჩხეიძის სახელობის თეატრმა უმასპინძლა.
დასს თან ახლდნენ თეატრის სამხატვრო ხელმძღვანელი ლევან წულაძე და სპექტაკლის რეჟისორი ციცინო კობიაშვილი.
სპექტაკლმა ორივე ქალაქში ანშლაგით ჩაიარა.
“ჯორჯიან მანგანეზი” მხარს უჭერს საქართველოში კულტურის, ხელოვნებისა და შემოქმედებითი ცხოვრების განვითარებას.

With the support of Georgian Manganese, the State Drama Theater named after Kote Marjanishvili visited Chiatura and Zestafoni with the play, Giorgi Eristavi's "Uchinmachini's Hat".
The performance was hosted by the Akaki Tsereteli Drama Theater of Chiatura and the Ushangi Chkheidze Theater of Zestafoni.
The troupe was accompanied by the artistic director of the theater Levan Tsuladze and the director of the play Tsitsino Kobiashvili.